Έλεγε: « Έτσι, μια νοικοκυρά σ’ ένα χωριό, την ώρα που άναβε φωτιά στο φούρνο της για να ψήσει ψωμί, ευχήθηκε να μπορούσε να σουβλίσει και να κάψει ζωντανή στο φούρνο της μια κοπέλα απο γειτονικό χωριό, που έμεινε έγκυος με κάποιο άγνωστο. Σε λίγα χρόνια, όταν ο άνδρας της ξενιτεύτηκε, έμεινε κι εκείνη έγκυος με κάποιο συγχωριανό της». Και κατέληξε: « Γι’ αυτό ο Θεός μας συμβουλεύει να μήν καταρώμεθα κανένα, ούτε τον εχθρό μας, και να ευλογούμε όλους, ακόμη και τους εχθρούς μας».
![](https://romioitispolis.gr/wp-content/uploads/2023/12/1-3.jpg)
Να μην κατακρίνουμε, διότι ο Θεός θα επιτρέψει να πέσουμε κι εμείς στις ίδιες αμαρτίες.
02/12/2023 | 11:00
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
-
Πιστεύω σε έναν Θεό...Συγγραφέας : Κατερίνα Μουρίκη Εικονογράφηση: 'Εφη Κοκκινάκη Σελίδες 48 Διαστάσεις 20x28 *Με επιτραπέζιο...
-
Η Ασκητική της Αγάπης - Γερόντισσα Γαβριηλία 1897-1992Συγγραφέας: Μοναχή Γαβριηλία Ἕνα ταξίδι στήν καρδιά τῆς Ἀγάπης σέ 94 χρόνια καί 4 ἠπείρους... "Ὅλοι μέ...
-
-
-
Φυτιλάκι με άρωμα Γαρδένια - Φυτιλάκια αρωματικά που δεν καπνίζουν(παραφίνης)Φυτιλάκια αρωματικά σε ανακυκλώσιμο χάρτινο κουπάκι Η συσκευασία περιέχει καντηλήθρα και μία τσιμπίδα...