Είπε Μοναχός…
«Να επιλέξουμε έναν Άγιο ή μία Αγία που τον αγαπάμε ιδιαίτερα και να τον καταστήσουμε Προστάτη του σπιτιού μας. Να αποκτήσουμε μία εικόνα του , να ανάβουμε το καντηλάκι του καθημερινά, να κάνουμε κάθε έτος στην ημέρα της εορτής του Θ.Λειτουργία, αλλά και να έχουμε εκείνη την ημέρα αργία για όλη την οικογένεια. Σε αυτόν τον Άγιο ας στρέφουμε καθημερινά όλες τις προσευχές και αιτήσεις μας και θα λαμβάνουμε κάθε εύχερη βοήθεια , θεία προστασία και γαλήνη Χριστού στην ζωή μας.»
Ανωνύμου μοναχού
![](https://romioitispolis.gr/wp-content/uploads/2024/03/FB_IMG_1575634610039.jpg)
ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
-
Εκκλησιαστικό Μελισσοκέρι από αγνό κερί μέλισσας - Νο 2Κεριά Εκκλησίας από αγνό Μελισσοκέρι σε μέγεθος νούμερο 2. Το ύψος των κεριών σε αυτό το νούμερο ανέρχεται...
-
Επειδή αγαπώΣυγγραφέας: Μητροπολίτης Διοκλείας Κάλλιστος Ware Εισαγωγή: π. Αλέξανδρος Καριώτογλου Μετάφραση: Κώστας...
-
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με - Δαχτυλίδι ασημένιο 925Δαχτυλίδι – προσευχή “Kύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με”, κατασκευασμένο εξολοκλήρου από ασήμι 925. Ένα κόσμημα...
-
-
Η Ασκητική της Αγάπης - Γερόντισσα Γαβριηλία 1897-1992Συγγραφέας: Μοναχή Γαβριηλία Ἕνα ταξίδι στήν καρδιά τῆς Ἀγάπης σέ 94 χρόνια καί 4 ἠπείρους... "Ὅλοι μέ...